Yiyecek ve İçecek


Su ayak izinizi azaltarak, alt çizginizi ve çevrenizi korur.

Etkili, ucuz ve çevresel olarak güvenillir yiyecek ve içecek imalatı yapanlar için; sağlıklı bir su yeniden kullanımı, proses suyu arıtımı ve atıksu planının geliştirilmesi çok önemlidir ve bunu yapmak da kritik bir önem taşır. Gıda işleme sadece büyük miktarlarda su gerektirmez, aynı zamanda standart kanalizasyon tesislerine ciddi tehdit oluşturabilecek çok sayıda kirletici madde içeren atıksu üretir.

KMS’nin özel olarak tasarlanmış membran teknolojisi, atıksu maliyetlerini en aza indirmenize yardımcı olur ve hatta kalitesini belediyeler tarafından gerekli görülen seviyelerin üzerine çıkarmanıza yardımcı olur. İster ham suyun veya çıkan atıksuyun; ister suyun yeniden kullanılması işlemlerinizde, etkin bir şekilde çalışan ve sürekli iyileştirme aşamasını belirleyen bir sistem sunabilmekteyiz.

Proses Suyu

Yüksek saflıkta, ucuz proses suyu sağlamak bizim işimiz.

Temiz gelen proses suyu; gıda ve içecek endüstrisinde sağlık ve yararlılık açısından kritik önem taşır. Hem standart hem de özel birçok çözüm ile mühendislerimiz işleminizi değerlendirebilmekte ve proses suyunuzu arıtmak üzere çözümler sunabilmektedirler.

Birlikte masrafları düşürmeye, verimliliği artırmaya, su ayak izinizi en aza indirmeye ve güvenli, güvenilir su tedarik etmenize yardımcı olmak için tüm doğru kaynakları (teknoloji, sürekli teknik destek ve geniş tecrübemiz) uygulayabilmekteyiz.

 

Suyun Yeniden Kullanımı

Gıda işleme için çeşitli yeniden kullanım çözümlerimizi keşfedin.

Gıda işleme operasyonlarında suyun yeniden kullanımı zordur fakat doğru teknoloji ile kesinlikle üstesinden gelinebilmektedir. Üstesinden gelinmesi zor olan atıksular bile - tesiste yeniden kullanım için yeterli temizlikte su üretiminin sağlanmasıyla – KMS membran teknolojisi kullanılarak işlenebilmektedir. Ayrıca, yerinde harcanan yerden gelen suyun güvenilir bir şekilde temizlenmesi ve tesis içinde yeniden kullanılmasını sağlayan membran sistemleri tasarladık.

Deneyimli mühendislerimiz, hacim ne kadar büyük olursa olsun, suyun verimli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olabilmektedir. Doğru membran teknolojisi önemli finansal ve uygunluk avantajları sağlayabilir ve su ayak izinizi azaltmanıza dahi yardımcı olabilir.

 

Atıksu Arıtma

Yüksek verimli atıksu arıtımı ile maliyetleri düşürün.

KMS membran teknolojisi ne kadar zorlu olursa olsun çok sayıda gıda işleme atıksu uygulamasına uygulanabilir. Eskiden, gıda işleme atığında sıkça bulunan katılar, katı yağlar, yağlar, gres, yüzey aktif maddeler ve biyolojik aktivitelerin kombinasyonları, mekanik filtrasyon donanımını tıkayarak biyolojik sistemleri öldürür, işlemleri kesintiye uğratır ve kaynakları bozardı.

KMS membran sistemleri, bu zorlu ortamların üstesinden gelmek üzere özel olarak tasarlanmış olup, minimum maiyetle temiz atık üretmektedir. PURON MBR çözümlerinden TARGA II hollow fiber sistemine ve KONSOLIDATOR tübüler sistemine kadar, nitelikli mühendislerimiz ihtiyaçlarınızı karşılamak ve işinizin verimi çalışmasını sağlamak için size bir atıksu çözümü portföyü sunabilmektedir.