Şehir Atık Suyu


Her yere enerji açısından verimli çözümler getiriyoruz.

Atıksu standartlarını karşılamak, tüm dünyadaki belediyeler için kritik öneme sahiptir. Bu nedenle arıtma tesisleri; artan bir nüfusun zorluklarıyla, değişen düzenlemelerle, altyapı başarısızlığıyla ya da modası geçmiş teknolojiyle yüzleşerek belediye atıksu arıtma zorluklarını gidermek için KMS’ye yöneliyor. Membran biyoreaktör modüllerimiz ve sistemlerimiz; suyun tekrar kullanımı, atıksu arıtımı ve üçüncül su arıtma alanlarındaki katı boşaltım sınırlamalarını karşılamaya yardımcı olmak üzere düşük enerji ve güvenilir performans sağlar.

Atıksu Arıtma

Dünyadaki belediyeler zorlu atıksu boşaltım sınırlamalarıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. KMS, suları çevreye emniyetli bir şekilde geri boşaltmak için membran çözümleri geliştirerek bu problemleri çözmeye yardımcı oluyor. Alanında en iyi özelliklere sahip PURON MBR su altı modüllerimiz ve sistemlerimizden, PURON MP hollow fiber ultrafiltrasyona kadar; en zorlu boşaltım gerekliliklerini karşılamaya yönelik verimli ve güvenilir belediye atıksu arıtma çözümleri sunuyoruz.

 

Suyun Yeniden Kullanımı

Suyun yeniden kullanımında dünya lideriyiz ve tekniğimizi sürekli geliştiriyoruz.

Çevresel endişeler, gittikçe zorlaşan atıksu boşaltımı gereksinimleri ile birlikte, dünyanın tüm bölgelerinde suyun yeniden kullanımı sorununu tırmandırıyor. Su arıtma endüstrisi için sorun, sanayi atıksuyunu ilgili standartları karşılayacak şekilde arıtacak ve suyun tekrar kullanılabilmesi için teknoloji ve prosesleri geliştirmektir.

Sektöründe lider olan yenilikçi membran sistemlerimiz, tüm atıksu türlerinde son derece etkilidir. En iyi çözüm sağlayan PURON MBR sualtı modüllerimizden, -düşük TSS için- PURON MP hollow fiber ultrafiltrasyona kadar suyun boşa gitmesinin önüne geçildiği teknolojiyi geliştiriyoruz.

KMS,nin yenilikçi membran filtreleme teknolojileri şimdi Sao Paulo’da içme suyunun endüstriyel kullanımını sınırlayan bir su yeniden kullanımı girişimi olan Aquapolo Ambiental projesinde önemli bir rol oynamaktadır. Aquapolo, Güney Yarımküre’deki en büyük atıksu yeniden kullanımı projesidir ve dünyada türünün en büyük beşincisidir.

Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki örnek olay incelemesini okuyunuz.

 

Üçüncül Arıtma

Düşük maliyetli üçüncül su arıtımı

PURON MP hollow fiber ultrafiltrasyon sistemlerimiz hem endüstriyel hem de belediye uygulamalarında atıksuyun üçüncül arıtımı için idealdir. Biyolojik olarak işlenmiş belediye atıklarının boşaltımı, yeniden kullanılması veya ters osmoz önişlemi için temizlenmesinde; özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için çözümler sunabilmekteyiz. Yüksek kaliteli ve özlü filtrat sağlayan KMS ultrafiltrasyon sistemleri belediye atığının ileri arıtımında köklü bir güvenilirlik geçmişine sahiptir.

Bu yıl KMS; üçüncül arıtma, yüksek katı su uygulamaları, ters osmoz ön işlemi ve yüzey suyu arıtımı için tasarlanmış PURON HF modülünü tanıttı. PURON MBR modülü ile aynı devrim niteliğindeki tek başlıklı, merkezi havalandırma tasarımına dayanan PURON HF modülü - düzenlemelere ilişkin gereklilikleri karşılayan ve çok daha iyi bir netice veren - özlü, yüksek kaliteli bir atıksu üretimi sağlar.

PURON HF hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.