Petrol ve Gaz


Sistemlerimiz ve membranlarımız, petrol ve gaz endüstrisi için atıksu arıtımını ve geri dönüşümünü geliştirmektedir.

Yağ ve gaz proseslerinden gelen suyun güvenli bir şekilde boşaltılabilmesi kusursuz bir işlem gerektirir. KMS membranları, petrol üretiminden ve rafine işlemlerinden kaynaklanan atıksuların arıtılmasında kalitesini kanıtlamıştır.

Su Yeniden Kullanımı

Petrol ve gaz endüstrilerinde su ayak izlerini azaltmak başarılabilirdir.

KMS teknolojisi petrol ve gaz endüstrisinin su ayak izini azaltmada çok önemli bir rol oynamıştır. Bu çabanın merkezinde, endüstriyel atıksu arıtımına düşük enerjili bir çözüm sunan PURON MBR sistemimiz ve endüstriyel atıksuların üçüncül arıtımına hitap eden TARGA II HF ultrafiltrasyon sistemi bulunmaktadır.

Teknolojimizi değişen endüstri ihtiyaçlarına ve çevresel gerekliliklere uyum sağlayacak şekilde adapte ediyoruz. Bütçenize ve devam eden operasyonel ihtiyaçlarınıza uyacak bir geri dönüşüm çözümü hazırlayabilmekteyiz.

 

Atıksu Arıtma

Kritik petrol ve gaz atıksu arıtımına yanıt üretiyoruz.

Petrol arıtım proseslerinden çıkan atıksular boşaltılmadan önce iyice arıtılmalıdır.

ABD’de, petrol ve gaz endüstrisinin karşı karşıya bulunduğu en pahalı ve çevre açısından zorlu ikilemlerden biri olan atıksuyun ayrıştırılması, arıtılması ve kullanılmasıyla, petrolün on katından daha fazla su üretilmektedir. Bu güçlüğe rağmen, kaynak tasarrufu yapabilecek çeşitli ileri teknoloji çözümleri sunuyoruz. İhtiyacınız ister su altı MBR çözümü veya üçüncül ultrafiltrasyon membranı olsun; ideal bir çözüm sağlamak için deneyime, insanlara ve önde gelen teknolojiye sahiptir.

 

Üretilmiş Su

Güvenilir üretilmiş su için KMS’ye geçin.

Su; petrol ve gaz işlemede kritik bir bileşen olup, su kaynağındaki küçük miktarlardaki kirleticiler hayati süreçleri olumsuz yönde etkileyebilir. Dayanıklı KMS membran sistemleri ve çözümleri, üretilmiş su arıtımında ideal bir bileşen olup; güvenli, güvenilir su sağlanması için ucuz ve etkili bir yöntem sunmaktadır.

Birleşik Devletler’de, petrol ve gaz endüstrisinin karşı karşıya bulunduğu en maliyetli ve çevre açısından zorlu ikilemlerden biri olan; üretilen suyun ayrıştırılmasını, arıtılmasını ve kullanımını teşkil eden genel kullanımdaki bir kuyudan petrolün on katından daha fazla su üretiliyor. Bu karmaşıklığa rağmen, bugün uygulanabilir etkili çözümler sunuyoruz ve gelecekteki kazanımlar için yeni teknoloji araştırmalarına devam ediyoruz.