Metal Son İşlem


Metal Son İşlem - Metal Kaplama

Atıksu arıtımını ve suyun tekrar kullanılmasını gerektiren işleme ortamlarında maliyetleri düşürün. Büyük imalat tesisleri genellikle metal şekillendirme ve kaplama işlemlerini içerir. Bu tür işlemlerden fabrikasyon parçalarının temizlenmesi ve yağdan arındırılması sırasında büyük miktarlarda yağlı atıksular üretilebilmektedir. Bunlar benzersiz çözümler gerektiren zorlu işlerdir.

Bu alandaki araştırmalarımız, minimum tıkanma ve düşük enerji ile yüksek katı maddelerle başa çıkmak üzere tasarlanmış dayanıklı tübüler membranlar üzerine kurulu olan, alanında en iyi ürünlerimizden biri olan KMS KONSOLIDATOR’ü geliştirmemize vesile oldu. Artık temiz atık üretmek , yağlı atıksu arıtımını sağlamak ve suyun tekrar kullanımı ile uğraşırken masrafları azaltmak üzere dünya çapındaki endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Herhangi bir imalat sorununun çözümünde sizler için uygun ve sürdürülebilir çözümü sağlayabilmekteyiz.

Atıksu Arıtma

Metal kaplamada yağlı atık suya akıllı bir çözüm bulun.

Doğru teknolojiden istifade etmeksizin, harcanmış metal işleme soğutma sıvılarından ve yağlayaıcılarından gelen yağları kimyasal olarak sökmek pahalıdır. Membran teknolojisinin endüstride lider olmasının başlıca sebepleri; boşaltma sınırlarını sürekli bir şekilde karşılayan su üretimini sağlaması ve hatta yağların tekrar kullanılmasını sağlaması, net bir maddi fayda ve çevresel avantaj getirisinin olmasıdır.

Yağlı atıksu, verimliliğinizi engelliyorsa sizi aşırı yüksek sıvı-asıltı katıları işleyebilen, açık kanal konfigürasyonuna sahip tübüler membranlar içeren KMS KONSOLIDATOR sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet ediyoruz. Ağır endüstriyel atık uygulamaları için mükemmel bir şekilde uygundur ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilmektedir.

 

Su Yeniden Kazanımı

Artık endüstriyel atıksuyun tekrar kullanımında verimli,  kısa ve etkili bir yol var.

KMS tübüler ultrafiltrasyon membranları, metal işleme endüstrilerinde bulunan türde olduğu gibi, ağır yağ veya gres ile kirlenmiş endüstriyel atıksuyun arıtılmasında oldukça başarılı bir teknik sunmaktadır. Talaşlı imalatlarda çok miktarda ağır metal içeren atık üretilmektedir. Bu atıkların işleme tabi tutulmadan uzaklaştırılması gerekmektedir.

KMS membran teknolojileri; bu kirlilikleri gidermek, boşaltım akışındaki kirleticileri azaltmak ve fabrikaya boşaltmak veya geri dönüştürmek maksatlarıyla yeterince saf hale getirmede kullanılabilr. Doğru çözüm devreye girdiğinde, metal kaplama atıksuyunuz ve onun bileşenleri durulama işlemlerinde yeniden kullanılabilir ve diğer amaçlar için size para ve zaman kazandırır.