Süt


SÜT ÜRÜNLERİ ÇÖZÜMLERİ

Tecrübemiz, süt ürünleri filtrasyonunu artıran proses gelişimini kontrol ediyor.

AKAFOR, süt ürünleri endüstrisinde eşsiz bir hizmet seçeneği sunuyor.  Teknik personellerimiz süt ürünleri işlemlerinde kullanılan özel ayrıştırma ve filtrasyon işlemlerinde, süt filtrasyonu ve peynir altı suyu konsantrasyonu ve geri kazanımı gibi hayati öneme haiz ticari uygulamalarda kullanılan üst düzey membran teknolojilerinde uzmandırlar.

Ürünlerimiz zaman içinde kendini kanıtlamış olup mandıra operasyonlarını aksatmadan kar getirir biçimde sürdürmekte ve verimliliği artırmaktadır. 

 

SÜT İŞLEMLERİ

Özel membranlarımız süt ön konsantrasyonunda üstün bir performans sergiler

AKAFOR Ultrafiltrasyon ve Ters Osmoz Membranları, süt filtrasyonu sırasında suyun giderilmesi ve bileşenlerin seçiminde üstün performans gösterir. 

Bu konsantre olmuş süt katıları (tozları) daha sonra peynir üretiminde, yoğunlaşmış süt ürünlerinde veya katkı maddesi olarak kullanılmak üzere gönderilir.  Ultrafiltrasyon işlemi sonrası meydana gelen permea (süzüntü sıvı); Ters Osmoz (RO) ve/veya Nanofiltrasyon (NF) vasıtasıyla konsantre edilebilmekte ve daha ileriki aşamada laktoz veya permea (süzüntü) tozu işlemlerinde kullanılmaktadır. 

Ayrıca Ultrafiltrasyon veya Ters Osmoz, sütün diğer tesislere nakledilmesi sırasında nakliyat hacminin azaltılması için (sütün) konsantrasyonunda kullanılır.

----------------------------------------------------

----------------------------------------------------